Burcunuza Göre Tercih Edebileceğiniz Aksesuarlar

Burcunuza Göre Tercih Edebileceğiniz Aksesuarlar

Her burcun kendine has bir giyim tarzı, uğurlu renkleri ve doğal taşları var... Dolayısıyla, yine her burcun stiline uygun olarak sıklıkla tercih ettiği belli başlı aksesuarlar mevcut... Bu yüzden de kimi iddialı parçalardan hoşlanan, kimi sadeliği ve zarafeti ön plana çıkarmayı seven farklı burçların kombinlerindeki aksesuar seçimi de kişilikleri gibi oldukça geniş bir yelpazeye yayılıyor. Eğer siz de modayla olduğu kadar burçlarla da ilgiliyseniz ve burcunuza göre tercih edebileceğiniz aksesuarların neler olduğundan emin değilseniz, okumaya devam edin!

İşte Zodyak’ın 12 burcu ve ideal aksesuarları...

Koç

Ateş grubu burçlarından Koç için en uygun olan doğal taşlar arasında, ateşin rengini yansıtan yakut yer alıyor. Dolayısıyla yakutlu mücevherler, kırmızı taşlı bijuteriler ya da kırmızı rengin baskın olduğu aksesuarlar, Koçların ilk tercihi olabilir.

 

Boğa

Kendilerine güvenleri tam olan, aynı zamanda görünümleriyle de güven veren Boğalar, daha klasik ve oturaklı aksesuarları tercih edebilir. Gözlük ve şapkada klasik modellere yönelebilecek olan Boğalar, mücevher seçiminde ise uğurlu olan değerli taşlardan safiri üzerlerinde şık bir şekilde taşıyabilir.

 

İkizler

İkizler burcundan olanlar, değişken ruh hallerine uyum sağlayacak aksesuarları tercih etmeli. Örneğin bandanayı gerektiğinde saçına takan, gerektiğinde ise fular olarak kullanabilen İkizler kadınları, bu gibi farklı şekillerde kullanılabilen, farklı kombinlere uyum sağlayabilen parçaları seçmeli.  

 

Yengeç

Kadınsılığıyla ön plana çıkan, fakat gösterişten değil de zarafetten hoşlanan Yengeç burcu kadınları için kibar bileklikler, minik küpeler ile vintage tarzda çantalar ideal!

 

Aslan

Kendine hayran olan Aslan burcu kadınlarının gösterişli aksesuarları tercih edeceklerini tahmin etmek zor değil... Gerek renkleri gerekse şekilleriyle dikkat çeken gözlükler, süslü şapkalar ve ipek fularlar, Aslanların favorilerinden...

 

Başak

Her konuda dikkatli olan, detaylara ve düzene önem veren Başak burcu kadınları, mutlaka üzerlerinde muntazam duran aksesuarları tercih ederler. Sade ve kusursuz görünümlerini tamamlayacak fularlar, modern çizgilere sahip gözlükler ve ufak takılar Başakların ilk tercihlerinden… 

 

Terazi

Dengeden ve uyumdan haz alan Teraziler; renk, doku ve tarzları birbirleri ile uyumlu aksesuarları tercih ediyor. Zarif çerçevelere sahip  gözlükler ve ipekli fularlar ile kibar ve asil kombinler oluşturabilirler.

 

Akrep

Dikkatleri üzerlerine çekmekten çekinmeyen ve kadınsı görünmekten hoşlanan Akrepler, kombinlerinde büyük küpeleri, gösterişli saat ve gözlükleri, şık çantaları tercih ediyorlar.

 

Yay

Özgürlüğe düşkünlükleri ve her daim yeni deneyimlere açık olmalarıyla tanınan Yaylar, bir aksesuarı uzun süre kullanmak yerine farklı tarzlardaki parçaları denemekten zevk alırlar. Eli açık olarak tanınan Yaylar, lüks çanta ve gözlükleri, ve pahalı mücevherleri tercih ediyorlar.

 

Oğlak

Geleneksel stillerinden vazgeçemeyen Oğlaklar, tarzlarını aksesuar seçimlerine de yansıtırlar. Kedi gözü ya da çokgen Vintage gözlükler ve klasik çantalar, Oğlakların zevklerine hitap eden parçalardır...

 

Kova

Farklı, dikkat çekici ve deneysel bir stilleri olan Kovalar, alışılmışın dışında parçaları kombinlerine katmayı sever. Kalın kemerler, tüylü küpeler ve minik şapkalar, Kovaların tercih edebileceği aksesuarlardan...

 

Balık

Kararsızlıklarıyla tanınan Balıklar, küçücük detaylara takılıp kalırlar. Dolayısıyla, zarafetlerini kibar detaylarla yansıtabilecekleri aksesuarları tercih etmeleri beklenebilir. Tek taş küpeler ya da ince kolyeleri seven Balıklar, ince kemerler ile de elbiselerine farklılık katabilirler.