Bu Yaz İzlemeniz Gereken 5 Film

Bu Yaz İzlemeniz Gereken 5 Film

Birbirinden kaliteli ve iddialı sinema filmleri, bu ve önümüzdeki ay vizyona girmeye hazırlanıyor. Eğer siz de sıkı bir sinema takipçisiyseniz ve beyazperde gündeminden geri kalmak istemiyorsanız, bu yazımızda paylaşacağımız film önerilerini dikkate alın deriz!

İşte bu yaz mutlaka izlemeniz gereken 5 film:

 

1.Maymunlar Cehennemi: Savaş

Vizyon tarihi: 14 Temmuz

Sinema tarihinin kült serileri arasında yer alan Maymunlar Cehennemi’nin son filmi, bu yaz sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Farklı çekim teknikleri, merak uyandıran hikayesi ve Woody Harrelson, Andy Serkis ve Steve Zahn’ın yer aldığı kadrosu ile izleyicileri etkisi altına alacak olan Maymunlar Cehennemi: Savaş, özellikle de bilim-kurgu ve fantastik filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım!

 

2.Durak

Vizyon tarihi: 14 Temmuz

Geçmişleri, bilinçaltları, korku ve pişmanlıkları ile yüzleşen başarılı gazeteci Tahir ve öğretmen Feride’nin hikayesinin anlatıldığı Durak, korku ve gerilim öğeleri ile dikkat çeken bir yapım. Yönetmenliğini Muammer Koçak ve Serdar Gözelekli'nin paylaştığı Durak, başrollerinde Emre Altuğ ve Görkem Yeltan ile seyirci karşısına çıkacağı günü bekliyor!

 

3.Davetsiz Aşk

Vizyon tarihi: 21 Temmuz

Yaz ayları demek, biraz da yeni aşklara yelken açmak demektir aslında. İkinci baharını yaşayan bir çiftin konu edildiği Davetsiz Aşk da, yaz ayları için ideal bir romantik komedi… Hiç beklemedikleri anda kapılarını çalan aşka kayıtsız kalamayan Donald ve Emily’nin sıra dışı hikayesinin anlatıldığı Davetsiz Aşk’ın başrollerinde Diane Keaton ve Brendan Gleeson yer alıyor. 

 

4.Dangal

Vizyon tarihi: 18 Ağustos

Hindistan'ın gişe rekortmeni filmi Dangal, yaşanmış bir baba-kız öyküsünü beyazperdeye taşıyor. Başrolünde Aamir Khan’ın yer aldığı film, seyirciyi toplumsal cinsiyet rolleri üzerine tekrar düşünmeye davet eden bir yapım. Eğer siz de Hint sinemasına ilgi duyuyorsanız, Dangal’ın vizyon tarihini not etmeyi unutmayın!

 

5.Çılgın Hırsız 3 

Vizyon tarihi: 25 Ağustos

Gru, Lucy, Margo, Edith ve Agnes ile minyonların maceraları, Çılgın Hırsız 3 ile devam ediyor! Oldukça başarılı bir animasyon serisi olan Çılgın Hırsız’ın bu üçüncü filmi, sadece çocukların değil, yetişkinlerin de keyifle izleyebileceği filmlerden biri. Özellikle de animasyon seviyorsanız, bu yaz bu filmi kaçırmayın!