Bu Ay Kaçırmamanız Gereken Filmler

Bu Ay Kaçırmamanız Gereken Filmler

Sinema açısında oldukça yoğun geçecek bir ay ile karşı karşıyayız! Polisiyeden drama, animasyondan komediye farklı tür pek çok filmin vizyona gireceği şubatta, kendinizi sinemanın büyülü dünyasına bırakarak günlük sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa uzaklaşmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise; şubatta seyirci ile buluşacak filmler arasından özenle seçtiğimiz bu listemizi es geçmeyin!

İşte bu ay içerisinde hayatınıza ufak dokunuşlar yapacak filmler:

1- Sofra Sırları

Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018

Neslihan (Demet Evgar) evlendikten sonra kendini ailesine adamış bir kadın olarak hayatını sürdürmektedir. Kocasının mesleği gereği Anadolu’nun farklı köşelerinde yaşayan Neslihan, lezzetli yemekler yapan, yetenekli bir ev hanımıdır. Durağan giden hayatı, kocası ile gerilen ilişkisi ve yaşadığı çeşitli problemler ile bir dönüşümün içerisine giren Neslihan, sofrasına misafir olan insanların birer birer ölmesiyle herkesin dikkatini çeker. Sevimli ve utangaç bir ev hanımının acımasız bir seri katile dönüşme hikayesini beyaz perdeye aktaran bu filmi, izledikten sonra uzun süre unutamayacaksınız!

2- Leo Da Vinci: Mona Lisa Macerası

Vizyon Tarihi: 9 Şubat 2018

Arkadaşı Lorenzo ile icatları üzerine çalışan Leo Da Vinci, ilginç icatlarına her gün bir yenisini eklemektedir. Leo’ya her zaman destek olan Lorenzo’nun yanı sıra, bir de icatları ile sürekli dalga geçen Gioconda, Vinci kasabasında sakin bir hayat sürmektedirler. Şehirlerine gelen yabancı bir adamın anlattığı gizli hazine hikayesinin peşine düşerek sakin hayatlarına macera getiren bu üç arkadaş, çıktıkları yolculukta kendilerini nelerin beklediğinden habersizdirler. Leonardo Da Vinci’nin hayatına farklı bir bakış açısı ile yaklaşan bu animasyon, sinemaya çocuklarınız ile gitmeyi düşünüyorsanız, kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir yapım!

3- Cebimdeki Yabancı

Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2018

2016 yapımı “Perfetti Sconosciuti”den uyarlanan Cebimdeki Yabancı, farklı bir atmosferi bulunan, heyecan ve gerilimi bir arada sunan, son dönem sinemasına önemli katkı sağlayacak olan yapımların başında geliyor. Eski ve yakın 7 arkadaşın bir akşam yemeğinde bir araya geldiklerinde oyun oynamaya karar vermeleri ile içinden çıkılmaz bir hal alan olayları konu edinen bu film, oyun gereği herkesin cep telefonunu yemek masasına bırakması ile başlıyor ve gelen bildirim ve mesajları sesli bir şekilde okuması ile devam ediyor. Gülüp eğlenmek için başlattıkları bir oyunun başlarına neler getireceğini bilmeyen 7 arkadaşın hikayesini anlatan Cebimdeki Yabancı, bu seneye damga vuracak gibi görünüyor!Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2018

Balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Ali (Kıvanç Tatlıtuğ)’nin tek derdi; iletişim sorunu olan, duyduklarına tepki vermeyen oğlu Efe ile olan ilişkisini düzeltmektir. Oğlu Efe’nin kendisini anlamasını ve anlattıklarına tepki vermesini isteyen Ali de içinde babasının, annesinin ve sevdiği kadının acılarını barındırmaktadır. Bir sahil kasabasında sakin bir hayat süren baba- oğul ilişkisine odaklanan Hadi Be Oğlum filmi, zaman zaman gözleriniz dolarak, zaman zamanda gülümseyerek izleyeceğiniz, muhteşem bir yapım!

5- En Karanlık Saat

Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2018

Birçok filmden tanıdığımız Garry Oldman’ın Winston Churcill’e hayat verdiği En Karanlık Saat, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarına odaklanan bir film! Winston Churcill, başbakan olduktan sonra, Nazi Almanya’sı karşısında antlaşmaya gidip gitmeyeceğinin ikilemi ve her gün ölen sayısız insanın vicdani ağırlığı altında ne yapacağını bilemez. Acımasız Nazi Ordusu Avrupa’ya doğru ilerlerken şüpheci bir krala ve kendi partisine karşı da mücadele veren Churcill’in hayatından kısa bir dönemi anlatan En Karanlık Saat, tarihi olayları sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım!

6- Ölümlü Dünya

Vizyon Tarihi: 26 Ocak 2018

Nesillerdir Haydarpaşa Garı’nda bir lokantanın işletmesini yapan Mermer ailesi, kendi halinde ve sıradan bir yaşam süren 8 kişiden oluşmaktadır. Mütevazi bir şekilde yaşayan ve lokantacılık yapan Mermer ailesi hakkındaki gerçek ise görünenden farklıdır. Dünya çapında bir organizasyon için kiralık katil olarak çalışmaktadırlar. Organizasyonun belli kurallarının ihmal edilmesi ile kimlikleri açığa çıkan ve peşlerine düşen insanlardan kurtulmaya çalışan Mermer ailesinin komedi ve aksiyon dolu macerasını anlatan Ölümlü Dünya, sinemalarda izlemezseniz pişman olacağınız bir film!