Bu Ay Kaçırmamanız Gereken 5 Aktivite

Bu Ay Kaçırmamanız Gereken 5 Aktivite

Mevsimin sonuna yaklaşırken, yaza biraz daha renk katmak istiyor ama tam olarak nerede ne yapabileceğinizi bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz!  Yazın son ayını dolu dolu geçirmenizi sağlayacak aktiviteleri listelediğimiz yazımızda, siz de kendinize uygun bir eğlence bulabilirsiniz!

İşte bu ayı daha renkli ve hareketli geçirmenizi sağlayacak birbirinden eğlenceli 5 aktivite önerisi…

1- Anadolu Ateşi

Anadolu uygarlığının ilk oluşumundan günümüze kadar olan süreci sanatsal bir şekilde ele alarak izleyiciye görsel bir şölen sunan Anadolu Ateşi, bu ay 4 – 29 Ağustos tarihleri arasında Antalya’da, 15. yıl özel gösterimiyle de 5 – 28 Ağustos arasında da İzmir, Muğla, Balıkesir gibi çeşitli illerde izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor. Sınırları Anadolu’yu aşıp dünyaya yayılan bu görkemli gösteri, büyülü bir gece yaşamak istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir fırsat... 

2- Notre Dame Quasimodo Müzikali

Victor Hugo tarafından kaleme alınan, dilimize Notre Dame’ın Kamburu adı ile çevrilen ölümsüz eseri bir müzikal olarak izlemeyi kim istemez ki? Müzikleri, edebi içeriği, göz alıcı sahne tasarımı ve kostümleri ile size unutulmaz bir deneyim yaşatacak olan bu gösteriyi; İzmir, İstanbul, Aydın, Denizli gibi çeşitli illerde 3 – 23 Ağustos tarihleri arasında izleyebilirsiniz!

3- Jurassic Land

Jurassic Land, İstanbul’da ay boyunca dilediğiniz gün gidebileceğiniz, size ve çocuklarınıza eşi benzeri olmayan bir deneyim yaşatacak olan bir etkinlik... Çocukların en büyük merak konularından olan dinozorların yumurtadan çıkma anından yetişkin olmalarına kadar geçen sürenin görsel olarak sunulduğu, özgün senaryosu ve özel tasarım dekorları ile öne çıkan bu eğlenceli ve öğretici aktiviteye, çocuklarınız ile birlikte siz de katılmalısınız!

4-  Denizde Caz

Caz müzik eşliğinde İstanbul Boğazını seyre dalma fikri kulağınıza hoş geliyorsa, Denizde Caz etkinliğini kaçırmayın deriz... Arkadaşlarınızla, sevgilinizle ya da yalnız başınıza katılabileceğiniz bu keyifli etkinlik ile şehrin karmaşa ve gürültüsünden uzaklaşabilir, tadı damağınızda kalacak anlar yaşayabilirsiniz! Caz ve İstanbul sevenler için Denizde Caz, 11 & 26 Ağustos ve 8 & 23 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek!

5-  Single Fin Yellow Performansları

Elektronik müzik sevenler buraya! Elektronik müziğin dünyaca ünlü isimleri, bu ay Alaçatı Sin Fin Yellow’da sizlerle buluşuyor. Kendinizi müziğin ritmine bırakarak dans etmek ve anın tadını çıkarmak istiyorsanız, 6 - 16 - 27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan bu etkinliği pas geçmeyin!