Bronzluğunuzu Uzun Süre Korumak İçin İpuçları

Bronzluğunuzu Uzun Süre Korumak İçin İpuçları

Bronzlaşmanın; tenimizin güneşin zararlı etkilerine karşı geliştirdiği bir savunma mekanizması olduğunu biliyor muydunuz? Vücudumuz mor ve ötesi ışınlara karşı koyu renkli pigmentler üreterek bu ışınların geçirgenliğini azaltır ve böylece zararlarından korunmuş olur. Cildimiz üzerinde oluşturduğu bu çok faydalı koruma kalkanının yanı sıra fiziksel görünümümüzde yarattığı olumlu etkiye de değinmeden geçemeyeceğiz :) Bronz bir tenin daha parlak ve ışıl ışıl göründüğü konusunda neredeyse hepimiz hem fikiriz. Yaz boyunca uzun uğraşlar sonucu elde ettiğimiz bu görünümü uzun süre devam ettirmek mümkün. Bronzluğu uzun süre korumanın püf noktalarını sizin için araştırdık.

İlk Adım: Kese

Bronzluğunuzu daha uzun süre korumanın ilk adımlarından biri yaz boyunca devam edeceğiniz hafif kese uygulamalarıdır. Örneğin haftada bir gün vücudunuza kese yaparak ölü derilerden düzenli olarak kurtulabilirsiniz. Ancak kese yaptığınız gün bedeninize biraz müsaade etmenizi ve 24 saat boyunca güneşten uzak durmanızı öneriyoruz. Kese yaptıktan hemen sonra vücudunuzu hafif bir yağla nemlendirmeyi unutmayın. ‘Yaz bitti’ diye endişe edenlerdenseniz size güzel bir haberimiz var. Sonbahara rağmen güneş özellikle öğlen saatlerinde hala çok yakıcı. Mini bir kese seansından sonra güneşlenebilir ve koyu pigmentleri bedeninize hapsedebilirsiniz :)

Ürün Önerisi: Clinique Vücut Yağı

Güneş Sonrası Ürünleri

Bronzluğunuzu daha uzun süre korumak için sadece birkaç ay için vücut nemlendiricinizi iyi bir güneş sonrası ürünü ile yer değiştirebilirsiniz. İçinde genellikle gözle görülemeyecek kadar küçük ışıltı taneleri bulunduran bu ürünler cildin her daim parlak, nemli ve canlı görünmesine yardımcı olurlar.

Ürün Önerisi: Lancome Güneş Ürünü

C Vitamini Serumları

Özellikle son yıllarda C vitaminin cilt üzerindeki olumlu etkilerine dair pek çok bilimsel makale yayımlandı. Kesinleşmiş bulgulara göre C vitamini özellikle cilt tonunun eşitlenmesinde ve kolajen üretiminin arttırılmasında etkin rol oynuyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan C vitaminini serum halinde derinize dışarıdan uygulayabilir ve renginizi daha uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Ürün Önerisi: Lancome Serum