Bacak Boyunu Uzun Göstermenin 5 Yolu

Bacak Boyunu Uzun Göstermenin 5 Yolu

Siz de bacak boyunun kısa oluşundan yakınanlardan mısınız? Eğer cevabınız “Evet!” ise merak etmeyin; çözümü var! Giyim tarzınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik ile bacak boyunuzu olduğundan çok daha uzun göstermeniz mümkün!

İşte; bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermenize yardımcı olacak birkaç küçük giyim hilesi…

 

1.İspanyol paça pantolonlar giyin

Eğer bacak boyunuzu uzun göstermek istiyorsanız, ayak bileklerinize yapışan dar paçalı pantolonlardan uzak durmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Bacak hatlarınızı olduğu gibi ortaya çıkaracak olan bu pantolonlardansa, İspanyol paça modellere yönelebilirsiniz. Özellikle de siyah renk bir İspanyol paça pantolonun bu konudaki en büyük yardımcınız olacağını söyleyebiliriz! 

Ürünü incele.

 

2.Nude renk stilettoları tercih edin

Bacak boyunu uzun göstermenin en basit yollarından bir diğeri de, ten rengi ile uyum gösterecek ve daha bütün bir görünüm ortaya koyacak olan nude renk stilettoların tercih edilmesidir. Çünkü farklı renkler, bacakları daha kesik, ve kısa göstermektedir.

Ürünü incele.

 

3.Pantolonlarınız yüksek bel olsun

Eğer gardırobunuzda yüksek belli bir pantolon yoksa, hemen eklemenizi öneririz. Çünkü, beli yüksek hizada biten pantolonlar, kalçaların daha yüksekte görünmesini sağladıkları için doğal olarak bacak boyunun da daha uzun gözükmesine yardımcı olurlar. 

Ürünü incele.

 

4.Kalem eteklere bir şans verin

Bacak boyunuzu uzun göstermenizi sağlayacak bir başka giyim hilesi de, kalem etekleri tercih etmektir. Çünkü bu model etekler, bacağın nerede başladığını belli etmezler. Tarzınıza uygun bir kalem etek – stiletto kombini ile, kolaylıkla bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünü incele.

 

5.Tek Renk Kuralını Bozmayın

Ayakkabılarınızın, çoraplarınızın ve pantolonunuzun aynı renklerde ve tonlarda seçilmiş olması, vücudunuzdaki orantısızlıkları gizleyeceği için, bacaklarınız da daha uzun görünecektir. Dolayısıyla, aynı ya da yakın tonlardaki renklerden oluşan kombinler yaparak hem sade bir şıklık yakalayabilir, hem de bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz!

Ürünü incele.