Aydınlatıcı Kullanımının Püf Noktaları

Aydınlatıcı Kullanımının Püf Noktaları

Aydınlık ve parlak bir cilt görünümü son yıllardaki makyaj trendleri arasında en çok ses getirenlerden biri oldu. Allıktan fondötene klasikleşmiş pek çok renklendirme ürününün tahtını sallayan bu trend bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Hemen hemen her kadının makyaj çantasındaki yerini alan aydınlatıcıları doğru ve yerinde kullanmak ise çok önemli. Aydınlatıcı kullanımının püf noktalarını sizin için araştırdık.

Pudra mı? Likit mi? Yoksa Stick mi?

Aydınlatıcılar da tıpkı fondötenler gibi birden çok formda olabilirler. Seçiminizi yapmadan önce cilt tipinizden emin olmalısınız. Örneğin nispeten yağlı bir cildiniz varsa likit yerine daha az parlaklık veren ama yağ salınımını dengeleyen pudra aydınlatıcıları tercih etmenizi öneriyoruz. ‘Kozmetikte benim için kullanım kolaylığı ilk sırada gelir’ diyenlerdenseniz hem taşıması hem de uygulaması çok pratik olan stick aydınlatıcılar tam size göre! Özel bir geceye hazırlanıyor ve ışıl ışıl parlamak istiyorsanız tercihinizi bir damlası bile mucizeler yaratan likit aydınlatıcılardan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ürün Önerisi: Models Own Sculpt & Glow Highlighter Stick Kapatıcı

Nasıl Sürülür?

Kendinize uygun aydınlatıcıyı seçtiniz. Şimdi sıra onu en doğru şekilde uygulamakta. Uygulamanın ilk adımında şüphesiz ki doğru fırça seçimi yer alıyor. Aydınlatıcınız için küçük ya da orta boy eğik bir fırça seçmelisiniz.  ‘Eğik fırça da nedir’ dediğinizi duyar gibiyiz... :) Eğik fırçayı minik bir yelpaze gibi düşünebilirsiniz. Toz ya da likit aydınlatıcınızı bu fırçaya alarak, elmacık kemiklerinizden kaşınızın altına kadar bir C harfi çizin. Böylece o bölgenin üstünden tek bir harekette homojen bir şekilde geçmiş olursunuz. Yeteri kadar uyguladığınızdan emin olmak için bulunduğunuz ortamın ışığına dikkat etmenizi öneriyoruz. Loş bir ortamda uygulamanız durumunda doz aşımına uğrama riskiniz olabilir. Şimdiden uyarmış olalım.

Ürün Önerisi: Diego Dalla Palma Flat Powder And Bronzer Contouring Brush 30 Makyaj Fırçası

Dengeyi Koruyun

Aydınlatıcı kullanımındaki en önemli noktalardan biri de dengedir. Yüzünüze aydınlatıcı ile bir ışıltı katmanız durumunda özellikle göz kapaklarınızda simli/ışıltılı farlardan kaçınmanızı öneriyoruz. Ancak elmacık kemiklerinize kısmen daha uzak olan dudak üstünüze ve çene ucunuza küçük birer dokunuş yapabilirsiniz. Özellikle dudak üstünde kullanacağınız toz bir aydınlatıcı hem rujunuzun rengini ön plana çıkaracak, hem de makyajınızda bir bütünlük sağlayacaktır.

Ürün Önerisi: Clarins Ruj