Aralıkta Kaçırmamanız Gereken Filmler

Aralıkta Kaçırmamanız Gereken Filmler

Her ay farklı dünyaların kapılarını bizlere açan sinema, aralıkta da macera, fantastik, komedi ve dram tadında birbirinden güzel ve iddialı pek çok yapımı beğenilerimize sunuyor! Eğer siz de sıkı bir sinema takipçisiyseniz, aralıkta vizyona girecek filmler arasından özenle seçerek hazırladığımız bu listemize bir göz atın deriz!

İşte aralıkta vizyona giren filmler içerisinden öne çıkan yapımlar…

1- Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

Vizyon Tarihi: 15 Aralık 2017

Poyraz Karayel dizisini izlemeyen kalmamıştır. İşte bu filmde de dizinin eğlenceli karakterlerinin başından geçen olaylar anlatılıyor. Kendine has bir dili olan Zülfikar, her zaman patavatsızlık yapan Taşkafa ve asabi Sado… Komedi ve aksiyonun harmanlandığı, Zülfikar’ın küresel sermaye tespitlerinin devam ettiği ve tabii ki silahların da konuştuğu Poyraz Karayel: Küresel Sermaye, özellikle de diziyi seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir film!

 

2- Jumanji: Vahşi Orman

Vizyon Tarihi: 29 Aralık 2017

Sırada bir devam filmi var. İlk filmin üzerinden 22 yıl geçtikten sonra gelen Jumanji: Vahşi Orman, başrollerinde aksiyonun usta isimleri Dwayne Johnson ve ünlü komedyen Kevin Hart’a yer veren bir yapım… Oyunda seçtikleri avatarlar ile Jumanji’nin sihirli ormanına özel güçlere sahip 4 arkadaş olarak düşen ekibin iki ihtimali vardır; ya ormandan kaçacaklar ya da sonsuza kadar orada sıkışıp kalacaklar. Riskli ve tehlikeli Jumanji Orman’ında, 4 arkadaşın başından geçen aksiyon dolu olayların anlatıldığı filmi soluksuz izleyeceksiniz!

 

3- Martıların Efendisi

Vizyon Tarihi: 22 Aralık 2017

Nejat İşler, Mehmet Günsür ve Timuçin Esen’in karakterlere can verdiği, Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini yaptığı bu film, deniz kıyısında sakin bir hayat süren Martıların Efendisi’nin beklediği misafirin gelmesi ile başından geçenleri anlatıyor. Martıların Efendisi’nin hayatındaki değişimlerin ve gerçek dünyanın acı yönleri ile tanışmasının anlatıldığı bu yapım, unutamayacağınız filmler arasına girmeye aday!

 

4- Sagu ile Pagu İş Başında

Vizyon Tarihi: 8 Aralık 2017

Eğer sinemaya çocuklarınızı da götürmek istiyorsanız, bir Türk animasyon filmi olan Sagu ile Pagu ideal bir tercih olabilir! Sagu ile Pagun’un açlık ve susuzluğa karşı verdikleri mücadelenin ve büyük hazineyi bulmak için atıldıkları maceraların eğlenceli bir dille anlatıldığı film, aileniz ile keyifli bir hafta sonu etkinliği yapmak için son derece uygun!

 

5- Öteki Taraf

Vizyon Tarihi: 8 Aralık 2017

Özcan Deniz (Çetin), Aslı Enver (Ece) ve Meryem Uzerli’nin (Sara) başrolleri paylaştığı Öteki Taraf, Çetin ve Ece’nin mutlu bir çiftken Çetin’in eski sevgilisi Sara’dan gelen iş teklifi ile kötüye giden ilişkilerine odaklanıyor. Çetin’in Sara’ya karşı koyamayışı ve Ece’nin her şeyi öğrenip bir veda videosu bırakarak ortadan kaybolması ile gizem ve psikolojik gerilim atmosferine bürünen bu filmi, sinemalarda izlemezseniz pişman olacaksınız!

 

6- Star Wars: Son Jedi

Vizyon Tarihi: 13 Aralık 2017

Efsane serinin sekizinci filmi aralıkta sizlerle buluşuyor! Filmde Daisy Ridley, John Boyega ve Mark Hamill gibi birbirinden ünlü isimler yer alırken yönetmen koltuğunda Rian Johnson oturuyor. George Lucas’ın yarattığı ütopik dünyanın izleyiciyi içine alan atmosferi ve aksiyonun eksik olmadığı sahneler ile bu film, şimdiden bir başyapıt olmaya aday!