Aralıkta Kaçırmamanız Gereken Etkinlikler

Aralıkta Kaçırmamanız Gereken Etkinlikler

Konserden tiyatroya, festivalden sergiye kadar birçok etkinlikle dolu dolu geçireceğiniz bir aralık ayı sizleri bekliyor! Bu ay boş vakitlerinizi değerlendirebileceğiniz, ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için tercih edebileceğiniz en gözde etkinlikleri sizin için sıraladık. 

İşte aralık ayınızı renklendirecek aktiviteler!

Fermente Üzüm ve Jazz Müziğin Leziz Buluşması: Yıllanmış Festival!

Çeşitli firmalar tarafından fermente üzüm kültürünün, yapımının ve tarihinin tanıtıldığı bu aktivitede, yıllanmış aromaların tadımına jazz ve akustik müzik eşlik edecek! Çeşitli aperatiflerin sunulacağı festivalde sürpriz etkinlikler ve söyleşilerin yanı sıra damak zevkinize uygun özel ürünler de yer alacak. 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek festival, son zamanların dikkat çeken isimlerinden Eda Baba’nın açılışıyla başlayıp Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, Cem Aksel, Baki Duyarlar ve Erdal Akyol’un katılımıyla devam edecek.

Çingeneler Zamanı Müzikali

Sinema eleştirmenleri tarafından başyapıt olarak kabul edilen efsane film Çingeneler Zamanı, müzikale uyarlandı!  İzleyenleri 1980’lerin Yugoslavya’sına götürecek olan etkinlik, neşe ve hüzünle dolu bir gece vaat ediyor. Vural Bingöl’ün yönetmenliğinde Kumbara Görsel Sanatlar tarafından sahnelenecek olan müzikali, aralık ayında İzmir ve İstanbul’da, ocakta ise Ankara, Adana ve Gaziantep’te izleyebilirsiniz!

Lezzetli Bir Kaçamak: Thechef4u

Hem bir şeyler öğrenmek hem de keyifli vakit geçirmek için sıra dışı bir etkinlik arıyorsanız, İzmir’de İngiliz Şef Christopher George Downs eşliğinde düzenlenen bu yemek atölyesi tam size göre! Çocuklar için tasarlanmış özel bir bölümü de olan bu etkinlikte, dünya mutfaklarının muhteşem tariflerini uygulayarak lezzetli bir yolculuğa çıkabilirsiniz! Geçtiğimiz günlerde başlayan etkinlik, 30 Aralık’a kadar devam edecek; kaçırmayın!

Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da

Rönesans döneminin en büyük dehasını keşfetmeye hazır mısınız? Dünyanın en kapsamlı sergisi olarak tasarlanan uluslararası Leonardo Da Vinci Expo sergisi, dünya turuna Türkiye’den başlıyor! Da Vinci’nin orijinal eskizleri, el yazmaları, tabloları ve çizimlerinden ilham alınarak oluşturulan yüzlerce eser, İstanbul’daki sanatseverlerle buluşuyor. 14 Aralık’ta UNIQ Müze’de sergilenmeye başlayacak eserleri görmek için 7 Nisan 2018’e kadar vaktiniz var!