Anneler Günü’nde Anneniz İle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Anneler Günü’nde Anneniz İle Yapabileceğiniz Aktiviteler

Ve Anneler Günü geldi! Siz de büyük olasılıkla, daha haftalar öncesinden tatlı bir heyecana kapılarak, “Anneme ne hediye alsam acaba?” diye düşünmeye başladınız, hatta hediyenizi hazırladınız bile... Hediye vermek tabii ki çok güzel fakat, onları asıl mutlu edenin hediye değil de siz olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Evet; konuşarak, eğlenerek, birlikte bir şeyler yaparak geçireceğiniz güzel bir gün, aslında annenize verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır!


Eğer siz de bu şekilde düşünüyorsanız ve bu özel günde anneniz ile birlikte yapabileceğiniz aktiviteler arıyorsanız, doğru yerdesiniz! İşte size özel Anneler Günü etkinlik önerilerimiz…


Bir seferliğine de arkadaşlarınıza
“Beni beklemeyin” deseniz...


“Anne, biz bu akşam arkadaşlarla sinemaya gidiyoruz, beni bekleme…” ya da “Anne, en sevdiğim grubun akşam konseri var.” gibi cümleler çok tanıdık geliyor değil mi? Peki, bunları bu seferlik “Anne, güzel bir film gelmiş, akşam izlemeye gidelim mi?” ya da “Anne, hazırlan konsere gidiyoruz!” cümleleri ile değiştirseniz güzel olmaz mı? Bizce harika olur! O halde elinizi çabuk tutun; annenizin seveceği bir etkinlik bulun ve biletlerinizi hemen ayırtın.


Birlikte ağaç dikmeye ne dersiniz?


Anneler Günü dendiğinde akla ilk gelen hediyelerden biri kuşkusuz çiçektir... Mis kokulu bahar çiçeklerinden oluşan bir buket, güzel bir hediye seçeneği olsa da, bu konsepti birkaç adım öteye taşıyıp annenize daha değerli, daha anlamlı bir hediye vermeniz mümkün... Örneğin, bir meyve ağacını ya da bir çiçek fidesini anneniz ile birlikte dikmeye ne dersiniz? Böylece hem birlikte unutamayacağınız bir gün geçirebilir, hem de doğaya anneniz adına küçük bir katkıda bulunabilirsiniz.


Açık havanın tadını birlikte çıkarın!


Yapabileceğiniz en güzel Anneler Günü etkinliklerinden bir tanesi de, anneniz ile birlikte sizi şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzaklaştıracak küçük bir geziye çıkmaktır. Hazır bunaltıcı yaz sıcakları da gelmemişken, mayıs ayının bu güzel gününü az bilinen bir yerde köy kahvaltısı ederek, ya da yemyeşil çimlere yayılıp piknik keyfi yaparak geçirme fikri kulağa huzur verici gelmiyor mu?


Haydi, birlikte mutfakta harikalar yaratmaya!Anneler Günü diye illa dışarı çıkmanız da gerekmiyor aslında; zira gününüzü unutulmaz kılacak ev aktiviteleri de pekala mevcut... Örneğin, anneniz ile birlikte, daha sonra afiyetle yiyeceğiniz bir yemek yapmak! Emin olun, klasik “Anne, yemekte ne var?” sorusunu sormak yerine, “Haydi bugün yemeği birlikte yapalım!” demeniz bile, onun için alacağınız nice hediyeden daha değerli olacaktır. Tabii, bu hediyenin bir parçası olarak, daha sonra mutfağı sizin temizlemeniz gerektiğini de hatırlatmak isteriz!