Ağustos Ayı Etkinlik Rehberi

Ağustos Ayı Etkinlik Rehberi

Bir güneşli bir yağmurlu ancak genellikle bunaltıcı sıcaklarla geçen bir temmuz ayını geride bıraktık. Şimdi sıra yaz mevsiminin son ayında, yani ağustosta. Neredeyse hepimizin aklı plajlarda olsa da şehir hayatının da eğlenceli yanları yok değil. Örneğin açık havada güzel bir filme hangimiz hayır diyebilir. Şehirdeki etkinliklere sizin için göz attık. Bir de uzaklardan, taa Bozburun’dan özellikle meraklılarına güzel bir festival haberimiz var :)

Yeşilçam Filmleri Gösterimi

Zorlu PSM, 25 Temmuz’da Yeşilçam Filmleri Gösterim programına başladı. 12 Eylül’e kadar her Çarşamba saat 20:00’da başlayacak gösterimler, mekânın Amfi bölümünde, dev ekranda yapılacak ve katılım ücretsiz olacak. ‘Tosun Paşa’, ‘Hababam Sınıfı’ ‘Sev Kardeşim’ gibi filmlerin yer aldığı program 1 Ağustos’da Şener Şen, Ayşen Gruda ve Adile Naşit’in başrollerini paylaştığı Gülen Gözler filmi ile devam edecek. Program detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Denizde Caz

Son dört senedir lokal caz müzisyenlerini bir cruise gemisinde İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde canlı dinleme şansı sunan Denizde Caz, beşinci yılına 06 Temmuz’da gerçekleşen Sibel Köse Caz Vokal Atölyesi “Şakıma Bayramı” konseriyle başlamıştı. Etkinlik, 10 Ağustos’ta Ediz Hafızoğlu “Nazdrave 13’’ ve 1 Eylül’de Bilal Karaman “Manouche a La Turco” konserleriyle devam edecek. Gemiye biniş Kuruçeşme Parkı Rıhtımı’ndan saat 19.30 civarında başlıyor. Hareket saati ise 21.00. 21:30’da başlayan konserler saat tam 24.00’da sona eriyor. Satış fiyatı 150 TL olan biletlere Biletix’ten ya da etkinlik günü limandan ulaşabilirsiniz.

Büyük Çayır Sergisi

Norgunk’un düzenlediği bir sergi olan ‘Büyük Çayır’, katılan sanatçılar ve yayıldığı mekanlar açısından bir sergiden ziyade ‘çağdaş sanat etkinliği’ olarak görülebilir. Zira bu etkinlik, 29 sanatçı ve kolektifin katılımıyla İstanbul çapında tam 19 mekân ve mecraya yayılıyor. Yeni sözcükler, seslenme biçimleri, formlar ve ilişkiler yaratmanın önemiyle ilgili işlerin yer aldığı serginin açılışı, Ariel, Ark Kültür, Bilsart, Mars İstanbul, Öktem Aykut, Poşe ve Riverrun’da 2 Ağustos’ta 16:00-20:00 arasında gerçekleşecek. Diğer mekanlar da belirtilen saatler içinde ziyaret edilebilecek.

Vegan Fest

Burgazada’da bulunan Cennet Bahçesi, 4 Ağustos’ta gerçekleşecek Vegan Fest’e ev sahipliği yapıyor. Bağımsız vegan aktivistler tarafından düzenlenen festivalde vegan yemekler dışında bilgilendirici sunumlar, atölyeler, konserler ve DJ setler de yer alacak. Sabah kahvaltısıyla başlayacak festival akşam saatlerine kadar sürecek. Giriş ücretsiz, ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.