2018 Makyaj Trendleri

2018 Makyaj Trendleri

Her sene güzellik anlayışımıza yenilikler getiren makyaj trendleri, bu sene de klasikleşmiş kalıpların dışına çıkmaya devam ediyor. 2018 makyaj trendlerinde önceki sezonlarda popüler olan ‘yokmuş gibi makyaj’ın etkisi devam ederken yaratıcılık ve deneysellik ön plana çıkıyor.

Gelin; yeni nesil çizgiler ve sıra dışı uygulamalarla yeni sezonun makyaj trendlerine daha yakından bakalım.

Ciltte Doğal Bronzluk Trendi

Natürel görünümün öne çıktığı bu sezon; fondöten, kapatıcı ve benzeri cilt ürünlerinin yoğun olarak kullanıldığı ağır makyajlar geri planda kalıyor. Sadece kapatıcı kullanarak küçük dokunuşlarla kapattığınız lekelerin üzerine bronz renkli allıklar sürerek, bu sezonun cilt makyajı trendini yakalayabilirsiniz. Alnınıza, elmacık kemiklerinize ve burun kenarlarınıza allıkla uygulayacağınız gölgelendirmeler ile cildinize doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.  

Önerilen ürün: Estee Lauder allık

Deneysel Eyeliner Trendi

Kalın ve uzun kuyruklu kedi gözü makyajı bu sezon kirpik diplerinden uzaklaşarak sadece göz kenarlarında ya da göz kapaklarında yoğunlaşıyor. Göz kapaklarınızdan kenarlarına doğru oval bir çizgi çekerek uçlarına doğru incelteceğiniz siyah ya da renkli eyelinerı, sadece göz kenarınızda kalından inceye doğru yarım kalmış hissi veren bir çizgi çekerek de kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize tek kat süreceğiniz belli belirsiz rimel ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Önerilen ürün: Yves Saint Laurent eyeliner

Alt Kirpiklerde Yoğunlaşan Rimel Trendi

Bu sene tel tel birbirinden ayrılan kirpiklerin yerini birkaç kat rimel sürülerek kalınlaştırılmış yapışık üst ve alt kirpikler alacak. Bolca sürdüğünüz rimeli kirpiklerinize dağıtarak basit bir şekilde sağlayacağınız bu görünüm için çoğu zaman alt kirpiklerinizde kullanmadığınız rimeli artık kat kat fazla sürmelisiniz. Alt kirpiklerinize rimel sürerken fırçanızın ucunu kullanmanız daha hızlı sonuç almanızı sağlayarak size zaman kazandırabilir.

Önerilen ürün: Smashbox rimel

Sadece Ruj Trendi

Dudak kalemiyle çerçevelenmiş dikkat çekici dudaklar ve canlı tonlardaki rujlar bu sezon popülerliğini yitiriyor. Bu sezonun gözdesi olacak sadece ruj trendi için tek kat rimel ve kapatıcı ile yaptığınız hafif dokunuşlardan ibaret olan makyajınızda, renklendirici olarak pastel tonlarda seçilmiş mat bir ruj kullanabilirsiniz. Yüzünüzün bu şekilde çok soluk olduğunu düşünüyorsanız kaşlarınızı koyu renkli kalemle belirginleştirerek doğallığınızı bozmadan makyajınızı tamamlayabilirsiniz.  

Önerilen ürün: Clinique ruj